Ronaqua 20" x 4.5" Big Sediment Replacement Water Filter Cartridge, 5 Micron, NSF Certified, for Whole House, Compatible with 155358-43, 2PP20BB1M, AP810-2, FPMB-BB5-20, P5-20BB, SDC-45-2005
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
16
quantity
Product details
Category
About This
  • ๐Ÿ’Ž EXTENDED PRODUCT LIFE: Replace Ronaqua PP filter 2-3 times a year, depending on water quality, to maintain optimal performance & protection. The multi-layer gradient density structure creates a large surface area with supreme absorption ability, ensuring long-lasting operation of all water equipment in your whole house. Replace when the original water pressure drops by 25 PSI to ensure continued efficiency. Dimensions: 20 inches x 4.5 inches. This design helps save you money & time on repairs.